Matemaatika võistlusmäng Känguru

Matemaatika võistlusmäng Känguru toimub sel aastal 11.–15. maini veebipõhiselt Tartu Ülikooli testide keskkonnas. E-Kängurul ootame osalema kõiki 1.–12. klassi õpilasi ning vilistlasi: õpetajad, koolijuhid, lapsevanemad, üliõpilased ja kõik teised huvilised.

Võistlusmängus osalemine on vanuserühmade järgi jaotatud järgmiselt:

11. mail lahendavad ülesandeid Kadetid (7.–8. klass),
12. mail Benjaminid (5.–6. klass),
13. mail Juuniorid (9.–10. klass), Studentid (11.–12. klass) ja Vilistlased (kõik, kel kool juba lõpetatud),
14.–15. mail Pre-ekolierid (1.–2. klass) ja Ekolierid (3.–4. klass) (mõlemal päeval saavad osaleda mõlemad vanuserühmad).

Igal osavõtjal on lahendamiseks ja vastuste sisestamiseks aega üks tund ja 20 minutit. Pre-ekolieridel ja ekolieridel tuleb lahendada 24 valikvastustega ülesannet, ülejäänud vanuserühmadel 30. Ülesanded on raskuse järgi jagatud kolme rühma.
Lahendamisel võib kasutada lisapaberit, joonlauda ja pliiatseid. Kõik muud abivahendid ei ole lubatud.

E-Kängurule saavad õpilased registreeruda kooli kaudu. Osalemissoovi korral soovitame võtta ühendust klassiõpetaja või matemaatikaõpetaja/klassijuhatajaga.

Iga registreerunud õpilane saab mõni päev enne võistluse toimumist e-posti teel võistluskeskkonda sisenemiseks kasutajatunnuse ja parooli. Vähemalt päev enne lahendamist peavad õpilased valima võimalikest (alates hommikul 8.30-st õhtul kella 19.00-ni)kõige sobivama lahendusaja. Kui õpilane lahendusaega ise ei vali, määratakse see talle automaatselt.

Sarnaselt eelmisele aastale saavad nuputamisrõõmust osa ka vilistlased ehk kõik täiskasvanud matemaatikahuvilised. Lahendada tuleb 30 põhikooli matemaatikaga seotud ülesannet. Vilistlastel palume registreeruda hiljemalt 7. mail.

Keskkonnaga tutvumiseks ja võistluseks harjutamiseks on alates tänasest võimalik lahendada proovitesti https://testid.ut.ee/course/view.php?id=280. Proovitestis on 24 ülesannet ja selle lahendamiseks on aega 35 minutit. Testi võib teha korduvalt.

Võistlusele järgneval päeval näevad õpilased võistluskeskkonnas lisaks enda valitud vastustele ka õigeid vastuseid. Vanuserühma täielikud tulemused (koolide kaupa, tähestikulises järjekorras) on võistluskeskkonnas nähtavad alates 18. maist. Iga osaleja näeb vaid enda vanuserühma täielikke tulemusi. Koolidele saadame kõigi nende õpilaste tulemused 18. mail e-postiga.

Iga vanuserühma võitjate (~25 õpilase) tulemused avalikustatakse Tartu Ülikooli teaduskooli lehel. Nagu tavaliselt, jagame ka e-Kängurul väikeseid meeneauhindu vanuserühmade parimatele ja iga kooli tublimatele. Meened postitame koolidesse mai viimastel päevadel. Selleaastased ülesanded, lahendused ja kokkuvõtted avaldame Känguru kodulehel 1. juunil

Palume kindlasti tutvuda selleaastase võistluse korraldusega: https://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/e-kanguru-2021.

Varasemate Känguruvõistluste ülesannete ja lahendustega saab tutvuda aadressil: https://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/voistluse-arhiiv-3.