Eesti kirjanduse päev ja eesti kirjanduse nädal Tartu Annelinna Gümnaasiumis

30. jaanuar on Eesti kirjandusklassiku Anton Hansen Tammsaare sünniaastapäev. Alates käesolevast aastast on see päev riiklikus tähtpäevade kalendris eesti kirjanduse päev, mis on ka lipupäev.
Tartu Annelinna Gümnaasiumis loetakse eesti kirjanduse nädalal eesti keele tundides Eesti kirjanike kirjutatud luuletusi ja proosatekste või vaadatakse Eesti filme.
Gümnaasiumiosa läheb Eedeni kinosse vaatama filmi „Kuulsuse narrid“, mis on Eduard Bornhöhe 1892.aastal ilmunud jutustusel põhinev mängufilm.
Esimese kooliastme õpilased on juba kaunistanud teemal „Minu lemmikraamat“ oma klasside uksed.
Õpetajad on jaganud ja jagavad kolleegidega eesti kirjanduse tundide materjale ja lugemissoovitusi.
Raamatukogus võib näha eesti kirjanduse teemalist näitust.
Ilusat eesti kirjanduse päeva ja meeleolukat eesti kirjanduse nädalat!