Inspireeriv koolitusprogramm Tuleviku insener-disainer 9.-12. klassidele

TalTechi, EKA ja TLÜ inspireeriv koolitusprogramm Tuleviku insener-disainer avab juba 14. jaanuaril 2 uut ja põnevat õppemoodulit, kuhu ootame osalema kõiki 9.-12. klasside õpilasi.

Programmis osalemine annab noortele põhjaliku ülevaate inseneri, arhitekti, loodusteadlase, bioloogi ja disaineri elukutsetest. Noored saavad lahendada erinevaid keskkonnaprobleeme ning aidata kaasa innovaatilisema tuleviku loomisele.

14. jaanuaril 2023 alustab 2 moodulit, mille vahel õpilased saavad valida:
Kuidas ehitada ise keskkonnasõbralikku sõidukit?
10-ne koolituspäeva jooksul analüüsivad õpilased erinevaid liikureid, joonistavad ja maketeerivad enda välja mõeldud sõidukeid ning meeskonnatööna ehitatakse ja disainitakse üks äge liikur.
Kuidas võita toidusõda?
8 praktilise koolituspäeva käigus tutvuvad noored toidu koostise ja töötlemisviisidega, süvenevad toiduäri telgitagustesse, analüüsivad toidusõdade põhjuseid ja pakuvad neile lahendusi ning püüavad looduses ise toitu valmistada.

Programmi on oodatud osalema kõik 9.-12. klasside noored üle Eesti. Osalejatele väljastpoolt Harjumaad kompenseeritakse sõidukulud.

Õppepäevad toimuvad laupäeviti nii TalTechi, EKA kui TLÜ õppehoonetes ja laborites. Iga õppepäev kestab kuni 6 akadeemilist tundi. Päev sisaldab ka maitsvat lõunasööki.

Palun edastage käesolev info noortele edasi, et nad saaksid osa ühest väga ägedast, praktilisest ja harivast programmist! Kohtade arv on piiratud!

Kooli kodulehel või Facebookis jagamiseks lisan manusesse mõlema teemamooduli postrid.

Lisateave ja programmi registreerimine: https://taltech.ee/tid