Projekt "Mets on meie kopsud"

Tartu Annelinna Gümnaasiumi projektitegevus
13. mail lõpetas oma tegevust projekt „Mets on meie kopsud“, mis sai toetuse Tartu Linnavalitse Haridusosakonna poolt. Projekti raames õpilased süvendasid teadmisi, mis on saadud loodusteaduse, bioloogia, geograafia tunnis ning said palju uut veel juurde metsa kohta. Selgitati metsa tähtsust ja olulisust. Räägiti, kuidas metsi liigitatakse, mis ja millised on erinevad metsatüübid ja mis on kasvukohatüübid. Näidati konkreetsete näidete varal, milliseid tegevusi on vaja metsas teha, et sealt saaks varuda puitu ja kuidas tagada raiutud alade taas metsastumine. Selgitati, mis on uuendusraied ja hooldusraied ja mis on nende raiete eesmärk. Näidati, milline näeb mets välja siis, kui inimene sinna ei sekku ja loodus saab ise toimetada. Praktilise osa käigus istutasid õpilased ühele lageraie langile uue metsa. Tegevuse käigus tutvustati õpilastele erinevaid metsa uuendamisviise ja istutusmaterjali. Istutatamiseks kasutati männi potitaimi ja spetsiaalsed istutustorud.
Osalesid neli kaheksandat klassi ja ühe kümnenda klassi õpilased. Kokku 125 õpilast.
Tulemusena istutati 11700 männi potitaime. See on meie kooli panus metsa, kui Eesti jaoks tähtsaima loodusvara säilitamiseks.

Tatjana Ojavere
Annelinna Gümnaasiumi projektijuht