Tiitli "Aasta keelekümblusasutus 2023“ pälvis Tartu Annelinna Gümnaasium

© https://hm.ee/uudised/selgunud-keelekumblusprogrammi-2023-aasta-kvalitee...

Tiitli "Aasta keelekümblusasutus 2023“ pälvis Tartu Annelinna Gümnaasium, mille pikaajaline keelekümbluskogemus paistab silma teaduspõhisuse juurutamisega ja kollektiivi kaasamisega kooli juhtimisse. Kool tutvustab keelekümbluse põhimõtteid ka üleriigiliselt ning on toetav partner eestikeelsele õppele üleminevatele koolidele.

Valdkondlikud auhinnad said Kohtla-Järve lasteaed Kirju-Mirju kategoorias ,,Õpe ja kasvatus“ ning Tallinna Vindi lasteaed kategoorias ,,Koostöö huvigruppidega“. Kirju-Mirju lasteaed teeb aktiivselt koostööd teiste asutustega ja pöörab rohkelt tähelepanu arendava keelekeskkonna loomisele. Tallinna Vindi lasteaed paistab silma hoolivusega, hoides ja toetades erinevaid huvigruppe, lisaks panustab keelekümblusvõrgustiku ühtekuuluvuse hoidmisse.

2023. aasta keelekümblusõpetajad on Tallinna Vindi lasteaia õpetajad Niina Robbe ja Hedi Minlibajeva. Lasteaia juhi sõnul täiendavad õpetajad teineteist igas olukorras. "Niina ja Hedi on keelekümbluse põhimõtete hoidjad ja levitajad meie lasteaias ning üleriigiliselt. Nende kasvandikud eristuvad kõrge õpi- ja keeleoskuse poolest."

Kvaliteediauhinna pälvinud haridusasutustele ja õpetajatele antakse auhinnad üle keelevaldkonna tunnustamissündmusel, mis toimub 15. märtsil Haridus- ja Teadusministeeriumis.