Esseekonkurss „Minu keel“ IX–XII klassi õpilastele

Ootame kõiki IX–XII klassi õpilasi osalema esseekonkursil „Minu keel“. Ühe lehekülje pikkusele esseele peab olema lisatud õpilase kool, klass, kontaktandmed ja emakeeleõpetaja nimi. Esseesid ootame hiljemalt 1. märtsiks e-posti aadressile essee@toimetaja.eu või Toimetaja tõlkebüroo postiaadressile Veerenni 24 C, 10135, Tallinn (ümbrikule märgusõna „ESSEEKONKURSS“).

Esseekonkursi korraldajad

Esseekonkursi korraldajad on Toimetaja tõlkebürooEesti Keele InstituutEesti Emakeeleõpetajate Selts ja Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut.

Auhinnafond

Parima essee autorit tunnustab Toimetaja tõlkebüroo stipendiumiga: välja antakse üks 300-eurone stipendium. I–III koht pälvivad auhinnad Eesti Noorsooteatrilt ja raamatupoe kinkekaardid Toimetaja tõlkebüroolt. Välja antakse ka eriauhinnad.

Žürii

Võistlustöid hindab kaheksaliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Eesti Keele Instituudi esindaja, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi esindaja, Tallinna Ülikooli referent-toimetaja eriala tudengid ja Toimetaja tõlkebüroo toimetajad.

Võitjatest teavitamine

Võitjate nimed avaldatakse Toimetaja tõlkebüroo koduleheküljel emakeelepäeval, 14. märtsil 2022. Võitjatega võetakse ühendust.

Lisainfo, konkursi reeglid ja esseede näited: https://toimetaja.eu/esseekonkurss