Kutse Tartu Haridusfestivalile

Hea haridustöötaja ja haridushuviline!

Tartu Haridusfestival tähistab sel korral oma 10. tegutsemisaastat. Nende aastate jooksul on festival kasvanud suurimaks haridussündmuseks kogu vabariigis, mis pakub hariduse edulugusid nii koolidest kui lasteaedadest, aga ka ülikoolist ja haridusvaldkonnaga tegelevatelt eraettevõtetelt. Programmi põhiosa on kokku pannud Tartu haridusasutused, kuid hea meel on tõdeda, et festival on jõudnud levida kaugele väljapoole meie linna piire ja kõnetab nii paljusid haridushuvilisi üle Eesti.

Sellel korral on haridusfestivali teemaks „Edasiliikumise kunstid“ ja festival toimub 22.-24. oktoobrini. "Edasiliikumise kunstid" on inspireeritud Tartu Kultuuripealinna „Ellujäämise kunstide“ ideest ja suunab mõtted sellele, mis ootab meid pärast kultuuripealinna aastat. Hariduses ei piisa ainult edasiliikumisest – oluline on seejuures, kuidas me liigume. See hõlmab erinevaid oskusi ja lähenemisviise, mis toetavad pidevat arengut ja kasvu, nii õpetajate kui ka õpilaste jaoks. Edasiliikumine pole lihtsalt samm edasi, vaid teadlik, tähendusrikas ja loov teekond, kus igal otsusel ja sammude järjekorral on tähtsus. Edasiliikumise kunst peitub võimes olla avatud muutustele ja uuendustele, samas säilitades fookuse hariduse sügavamatele väärtustele. See on tasakaalu leidmine traditsioonide ja innovatsiooni vahel. Kunst seisneb selles, kuidas me kohandume uute tehnoloogiate ja õpetamismeetoditega, suudame luua tähendusrikkaid õpikeskkondi ning kasvatame kriitilist ja loovat mõtlemist.

Festivali raames toimub üle 100 erineva õpitoa ja tegevuse. Lisaks on võimalus vaadata hariduslikke filme Tartu Elektriteatris ning osaleda õhtustel kultuuriüritustel. Haridusfestivali programmiga saab juba praegu tutvuda kodulehel: haridusfestival.tartu.ee

Festivali üritused on tasuta, kuid osalemine eeldab eelnevat registreerimist, mida saab teha alates 7. oktoobri pärastlõunast.

Kohtumiseni juubelihõngulisel haridusfestivalil!

HF2024 korraldusmeeskond