Liikuvusnädalal saab Tartu linnaliinibussides tasuta sõita

Foto: Ketlin Lääts

 Euroopa liikuvusnädalal kutsutakse kõiki inimesi üles käituma keskkonnasäästlikumalt, liikuma aktiivselt ning väärtustama tervist, asendades autosõidud ühistranspordi, jalgratta, tõukeratta või mõne muu alternatiivse liikumisvahendiga.

Rahvusvahelisel autovabal päeval, 22. septembril kell 16 viib Transpordiamet läbi kergliiklejate ohutu sõidu koolituse AHHAA teaduskeskuse ees. Kell 17 toimub AHHAA teaduskeskuses avalik arutelu teemal “Quo vadis, rattalinn Tartu?” ning liikuvusnädala lõpetab kell 18 algav kergliikurite ühissõit teaduskeskuse eest, mida korraldab Tartu Rattaliiklejate Selts. 

30. septembrini saavad kõik sõitjad kiita bussijuhte. “Kiida bussijuhti” kampaania eesmärk on tunnustada linnaliinide bussijuhte abivalmiduse, kliendisõbralikkuse ja professionaalsuse eest. Oma hea sõna saab bussijuhile kirja panna Tartu kodulehel tartu.ee/kiidabussijuhti.

Esmaspäeva õhtupoolikul lähevad linnapea Urmas Klaas ja Tartu kõrgkoolide rektorid ühisele rattasõidule. Sõiduga tuuakse tähelepanu liikuvusteemadele, arutatakse kõrgkoolide ja linna koostöökohti säästva liikumiskeskkonna teemadel ning näidatakse eeskuju nii linlastele kui tudengitele.  

Esmaspäeval, 18. septembril musitseerivad folklooriklubi Maatasa muusikud tipptundidel mõnedes bussipeatustes, et rõõmustada liikuvusnädala puhul ühistranspordi kasutajaid.

Tartu tähistab 16.–22. septembrini üle-euroopalist liikuvusnädalat, mille raames on reedeni Tartu linnaliinibussiga sõitmine tasuta, et tutvustada bussisõitu ka neile, kes muidu bussiga ei sõida. 

 

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.