Perepäev kutsub tartlasi ühiselt liigutama

Liikumisaasta tähistamiseks toimub 17. juunil kell 12-15 Tähtvere puhkepargis tasuta perepäev “Tartu liigub”. Liikumisele pühendatud päeva jooksul saab tutvuda värskenduse saanud puhkepargiga, põnevust loovad spordiklubid, batuudipark ning õhtu lõpetab meeleolukas suvekontsert laululaval.

Perepäev seob omavahel Tähtvere spordi-, skate-, laste- ja noortepargi ning laululava, et näidata igas vanuses tartlastele, kui palju on võimalusi värskes õhus liigutamiseks. Ka uus jõulinnak loob juurde treenimisvõimalusi lastele, erivajadustega inimestele ja eakatele, kes tihti igapäevaselt välijõusaale ei kasuta.

“Viimastel aastatel on Tartu panustanud palju Tähtvere puhkepargi arengusse. Äsja avasime pargis pumptrack’i raja ning liikumispäeval avame uue välijõulinnaku. Tähtis on, et tartlased saaksid ja oskaksid puhkepargi võimalusi kasutada aastaringselt ning nende võimaluste tutvustamisele aitavad liikumispäeval kindlasti kaasa ka meie partnerid,” ütles Tartu Sport müügi- ja teenindusjuht Auli Solo.

Spordipargis tutvustavad ennast huvilistele BMX-klubid, maastikukrossi sõitjad, suusaklubid, üldtreeningu aktivistid, discgolfi-klubi, slackliner’id, ronimisseina eestvedajad ja crossfit. Kasesalus saab oma kaardilugemisoskuse proovile panna orienteerumismänguga. Äsja avatud pumptrack-rajal õpetavad lihtsamaid trikke ja ohutust ning näitavad oma oskusi Hop on Board osalised. Laste- ja noortepargis seab ennast üles aga tasuline batuudipark, mis on avatud kogu nädalalõpu.

Liikumise vahepeale saavad laululava kõrval oma oskused proovile panna noored DJ-d ja räpparid. Võistlusel žürii poolt valitud parimad pääsevad juba samal õhtul suurel laval publikule esinema. Võistluse ja registreerumise kohta leiab rohkem infot kodulehelt www.summerstart.eu. Perepäeva lõpetab Tartu laululava Summer Start kontsert.

Kogu perepäeva jooksul jagatakse osalistele eri tegevuspunktides templeid, mille kogujate seas loositakse välja toredaid auhindu. Päeva kajastab Ring FM.

Perepäeva kohta lähemalt: tartusport.ee/hooned/tahtvere-puhkepark/tartu-liigub

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.